Miks On Vene Armeel Vaja Täispuhutavaid Tanke

Sisukord:

Anonim

Uudised Vene armee täispuhutavatest tankidest tekitasid Internetis tuliseid arutelusid. Põhimõtteliselt taandus enamus aruteludest kaustiliste märkustena Venemaa armee "ülespuhutud" lahinguvõime kohta, ignoreerides täielikult nende sõjalise kasutamise fakti.

Miks on Vene armeel vaja täispuhutavaid tanke

Täispuhutavate paakide väljanägemise põhjused

Uurides tänapäevaste sõdade ajalugu, võime järeldada, et protsentuaalselt on kõige suuremad kaotused kõige pealtnäha kaitstud - soomusjõud. Suure Isamaasõja lahingutes arvati, et tank elab lahinguväljal keskmiselt 15 minutit. Tänapäevases sõjategevuses antakse tankile 3–5 minutit lahingut.

Tanki ellujäämise intensiivses lahingus määrab peamiselt laskemoona laskmise kiirus. See võtab tavaliselt vähem kui 10 minutit. Pärast seda muutub tank hästi kaitstud, kuid relvastamata sihtmärgiks.

Arvestades jalaväe suurt küllastust tankitõrjerelvade, spetsiaalse lennutranspordi tankitõrjemoona ja spetsiaalselt jahipidamiseks mõeldud helikopterite jaoks, võimaldab ka kõige moodsam broneering tankil võita vaid 3-5 sekundit.

Selles olukorras otsustati minna mitte ainult paagisoomuse ja sõiduki aktiivse kaitse parandamise, vaid ka valesihtmärkide väljatöötamise teed. Selles mahus loodi tankide, õhusõidukite ja muude lahingumasinate täispuhutavad mudelid. Õigel ajal viiakse need asendisse ja pumbatakse võimsa pumba abil õhuga, muutudes väga sarnaseks reaalse tehnoloogiaga.

Võitlus täispuhutavate paakide kasutamise vastu

Kuna tankid on peamine vahend jalaväe toetamiseks lahinguväljal, jahitakse neid aktiivselt. Tankid on kõige haavatavamad transpordi ajal, mis toimub raudteel. Transportimise ajal ei saa tankid kuidagi enda eest seista ja üllatusrünnaku korral kannab armee suuri kaotusi. Osa kaubaplatvormidel asuvate paakide asendamine täispuhutavate analoogidega võimaldab osa vaenlase tulest enda peale tagasi tõmmata, mis võimaldab tõelistel soomusmasinatel ellu jääda.

Lisaks on täispuhutavatel tankidel pukseerimisvõime, mis võimaldab luua terveid tankimoodustisi, mis vaenlase nõuetekohase väärinformatsiooni korral suunavad osa oma vägedest endale.

Täispuhutava paagi hind on 450 000 rubla, kodumaise tankitõrjeraketi hind, mis garanteerib soomustatud sihtmärgi hävitamise, on 65 000 dollarit. Isegi kui valesiht hävitatakse, kaotab vaenlane majanduslikult.

Seega on täispuhutavate paakide roll võitluses puhtalt passiivne. Nad on relvastamata ega suuda end kaitsta ega sõdureid katta. Nende tähtsus seisneb selles, et vaenlase tankitõrjerelvade tulekahju kustutades suudavad nad anda reaalsele tankile aega varjamiseks või paar lisalaskmist, mis on tänapäevases võitluses väga oluline.